Autor Wątek: Aplikacje dla Qt5/Plasma 5  (Przeczytany 1248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pavbaranov

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja +25/-0
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: KF5.16+Plasma5.4.95+KDEApps 15.11.80+git na KF5
  • Distro: Arch Linux
  • GPU: Radeon free
  • Kernel: 4.3 (BFQ/CK/BLD/UKSM/+optymalizacje)
Aplikacje dla Qt5/Plasma 5
« dnia: Grudzień 19, 2014, 13:55:13 »
W "Nasze projekty" lub "Nasze przeróbki" co jakiś czas postaram się umieszczać informacje o tym jak stworzyć paczkę dla Archa i wszelkich archlike (winno działać również w Manjaro) aplikacji opartych czy to o Qt5, czy też o KF5. Te pierwsze winny działać zarówno w Plasma5, jak i w LXQT (być może również a Maui/Hawai) - te drugie na pewno w Plasma5, ale prawdopodobnie również w pozostałych wyżej wymienionych środowiskach, choć tutaj być może będzie się to wiązało z pociągnięciem zależności do KF5 i ewentualnie niektórych elementów Plasma5.

Zamieszczone "projekty", czy też "przeróbki" będę umieszczał poprzez zamieszczenie zmienanego pliku umożliwiającego budowę i instalację paczki w całości. Jeśli dotyczy to "przeróbek" wówczas należy ściągnąć tarball z AUR bądź skorzystać z ABS (będzie o tym informacja w temacie) i następnie podmienić oryginalny plik proponowanym. Jeśli będzie to projekt, którego w AUR czy w repozytoriach nie znajdziemy, wówczas podane zostaną oczywiście wszystkie pliki umożliwiające stworzenie paczki. W tym przypadku tworzymy jakiś katalog tymczasowy, do którego kopiujemy pliki o proponowanej zawartości. W obu przypadkach, do stworzenia paczki wykorzystujemy polecenie makepkg.

Ze względu na to, że projekty/przeróbki umieszczam tutaj, prosiłbym o ewentualne informacje o błędnym działaniu (mam nadzieję, że takowego nie będzie) lub pojawieniu się nowych wersji programów w wątkach z proponowanymi rozwiązaniami.

Miłego kompilowania i mam nadzieję, że będzie to jakoś działać :)

PS: Mam też prośbę: jeśli komuś udałoby się napotkać plasmoid dla Plasma5, który byłby jakąś "stacją pogodową", to byłbym wdzięczny za informację (tutaj). Plasma5, czyli musiałby być oparty o QML2 i/lub Qt5 ewentualnie KF5.
Chyba, że do tego czasu uda mi się przeportować jedno z istniejących dla KDE4 rozwiązań.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2014, 13:57:52 wysłana przez pavbaranov »

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
animezywioly maho watahablackheart osw truegaming