Autor Wątek: KDE Applications 15.04 Beta  (Przeczytany 1764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pavbaranov

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja +25/-0
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: KF5.16+Plasma5.4.95+KDEApps 15.11.80+git na KF5
  • Distro: Arch Linux
  • GPU: Radeon free
  • Kernel: 4.3 (BFQ/CK/BLD/UKSM/+optymalizacje)
KDE Applications 15.04 Beta
« dnia: Marzec 06, 2015, 08:46:27 »
Arojas, jako pracowity człowiek, przygotował paczki nadchodzącego wydania Aplikacji KDE 15.04. Obecnie aplikacje te otrzymały już tag 15.04 i możliwa jest ich (należałoby powiedzieć: częściowo możliwa) budowa w wersji Beta.
Jeśli ktoś miałby zamiar przetestować je, to w pliku /etc/pacman.conf, powyżej [extra] należy dodać repozytorium:
[kde-beta]
SigLevel = Never
Server = http://kde-beta.wirephire.com/repo/
Paczki są dostępne wyłącznie dla 64 bitowej architektury.
Dzięki temu uzyskamy kolejne aplikacje przeportowane do KF5/Qt5, ale nowe aplikacje będą jedynie częściowo spolszczone, ze względu na to, że nie ma jeszcze aktualnych plików polonizacyjnych.
Więcej: https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=194497

pavbaranov

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja +25/-0
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: KF5.16+Plasma5.4.95+KDEApps 15.11.80+git na KF5
  • Distro: Arch Linux
  • GPU: Radeon free
  • Kernel: 4.3 (BFQ/CK/BLD/UKSM/+optymalizacje)
Odp: KDE Applications 15.04 Beta
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2015, 14:45:21 »
Wszystkie aplikacje z nadchodzącego wydania 15.04 (obecnie to wersja 15.04 Beta 2/15.03.90) trafiły do repozytorium kde-unstable, zatem repozytorium kde-beta nie będzie już aktualizowane.

pavbaranov

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja +25/-0
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: KF5.16+Plasma5.4.95+KDEApps 15.11.80+git na KF5
  • Distro: Arch Linux
  • GPU: Radeon free
  • Kernel: 4.3 (BFQ/CK/BLD/UKSM/+optymalizacje)
Odp: KDE Applications 15.04 Beta
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2015, 08:16:18 »
Od wczoraj, KDE Applications 15.04 jest wydane oficjalnie (zob.: https://www.kde.org/announcements/announce-applications-15.04.0.php), zaś w Archu trafiło do repozytorium [testing].
Prawdopodobnie, osoby, które używały dotychczasowej wersji beta, nie zauważą zmian, albowiem paczki te winny się samoczynnie zaktualizować (repozytorium [testing] winno być udostępnione gdy ktoś używa repozytorium [kde-unstable]). Jeśli jednak ktoś "odkryje", że wszystkie paczki z KDE Applications ma "nowsze" niż w repozytorium, to oznaczało będzie, że jakimś cudem zainstalował z [kde-unstable] bez udostępnionego [testing], które teraz trzeba będzie udostępnić, albo poczekać kilka dni, aż paczki znajdą się w [extra].

UWAGA: Przypominam wszystkim, którzy uporczywie trzymają się KDE4 i chcą zachować "czystość toolkitową", że wraz z 15.04 kolejne paczki zostają przeniesione na KF5/Qt5. Pomijając kilka gier, to są to np. Telepathy i Kompare (lista zresztą jest w załączonym linku).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2015, 08:18:59 wysłana przez pavbaranov »

Baron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja +1/-0
  • Baron
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: LXQT; Openbox; Plasma5 - testowo - jako ciekawostka.
  • Distro: Arch Linux, Manjaro
  • GPU: Nvidia free
  • Kernel: 4.1.*-ck
Odp: KDE Applications 15.04 Beta
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2015, 15:31:30 »
Cieszę się, że coraz więcej aplikacji przerabiają na QT5. Dopóki jednak plasmashell będzie tak niestabilna, jak obecnie, domyślnym pulpitem dla mnie pozostanie KDE4 z dobrze działającymi aplikacjami QT5. Naprawdę mi osobiście te zmiany jeszcze nie szkodzą.

Mam plasma 5 jako pulpit testowy na drugim Systemie i nie traktuję jej poważnie. Wali się nadal i ma nadal kupę niedoróbek. Mam nadzieję i ufam twórcom KDE, że kiedyś problemy zostaną rozwiązane. Nie ma się co oszukiwać, że problemów i takiej funkcjonalności, jak w KDE4 nie ma.

Czekam z nadzieją, podobnie jak twórcy Chakry, którzy uznali, że plasma 5 nie jest na tyle stabilna, żeby nowe wydanie Systemu na niej oprzeć.
Arch-anioł | Linux Register User: #488090

pavbaranov

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja +25/-0
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: KF5.16+Plasma5.4.95+KDEApps 15.11.80+git na KF5
  • Distro: Arch Linux
  • GPU: Radeon free
  • Kernel: 4.3 (BFQ/CK/BLD/UKSM/+optymalizacje)
Odp: KDE Applications 15.04 Beta
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2015, 18:19:06 »
Dopóki jednak plasmashell będzie tak niestabilna, jak obecnie, domyślnym pulpitem dla mnie pozostanie KDE4 z dobrze działającymi aplikacjami QT5.
Mam plasma 5 jako pulpit testowy na drugim Systemie i nie traktuję jej poważnie. Wali się nadal i ma nadal kupę niedoróbek. Mam nadzieję i ufam twórcom KDE, że kiedyś problemy zostaną rozwiązane. Nie ma się co oszukiwać, że problemów i takiej funkcjonalności, jak w KDE4 nie ma.

Czekam z nadzieją, podobnie jak twórcy Chakry, którzy uznali, że plasma 5 nie jest na tyle stabilna, żeby nowe wydanie Systemu na niej oprzeć.

Nieco pozwoliłem sobie na "wykastrowanie" Twojego tekstu
Cóż... mamy inne doświadczenia. Plasma5, czyli plasmashell używam od grudnia 2014. Nie dostrzegam jej niestabilności, mimo, że bardzo mocno ją ćwiczę różnymi, swoimi, wynalazkami. Wysypała się bodaj 2-3 razy i to zawsze w wersji rozwojowej, a nie stabilnej.
Z niedoróbek - każdy na to patrzy inaczej - zauważam jedynie, że jest problem z zarządzaniem czcionkami, który najogólniej mogę opisać, jako: brak takowej funkcjonalności.
Jeśli chodzi o Chakrę... cóż, jest to dystrybucja tworzona przez 5 osób na krzyż. Do ich twierdzeń (jako były jej użytkownik) podchodzę z dużą rezerwą, albowiem często jest tak, że swoje ułomności w ogarnięciu czegoś próbują zrzucać na upstreamowe KDE, albo kernel, albo co tam mają pod ręką. Pamiętam jak kiedyś nie wypuścili jakiegoś wydania KDE4, twierdząc, że jest "niestabilne". Cóż, dziwne, albowiem używałem tego wydania na Kubuntu, gdzie stabilnym było.
Niestety - jeśli chodzi o KDE, to niewiele jest dystrybucji, które zajmują się tym środowiskiem w sposób poważny. W zasadzie można wymienić jedynie Kubuntu, OpenSUSE i - w zasadzie - również KaOS. Pod wodzą Arojasa, do tej trójki dołącza Arch. Może jeszcze jakiś cień pomysłu, czy zaangażowania zobaczyć można w OpenMandrivie. Reszta? Cóż - nie istnieje i to nawet w odniesieniu do takiej dystrybucji jak Chakra, która wydaje się być na KDE skupiona.
W Archu, przynajmniej, Arojas dba o to, by funkcjonowało to w miarę dobrze. Nawet w takim - co tu dużo mówić - podłym czasie dla KDE jako obecnie, gdzie przechodzimy z 4 na 5, próbuje utrzymać to jakoś w ryzach.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
darmowefora horses drzewcehalabardy psy japonia