Wstęp > Ogłoszenia

Kernele w wersji 4.0

(1/4) > >>

sir_lucjan:
Con Kolivas udostępnił już patch dla wersji 4.0 - teraz jeszcze czekam na patche BFQ oraz UKSM. Jak tylko zostaną udostępnione te patche, zabiorę się do pracy i w możliwie jak najszybszym czasie podbiję wersję kerneli w AUR. Prawdopodobnie, w pierwszej kolejności będzie to kernel linux-bfs - bardzo prawdopodobne, że na linux-bridge-pl, linux-uksm oraz linux-uksm-ck będziecie musieli poczekać nieco dłużej. Natomiast całkowitą loterią jest linux-lqx - nie mam pojęcia, kiedy autor wyda patch liquorix.

Postaram się na bieżąco informować o postępach.

pavbaranov:
Sprawdzone:
BFS/CK - buduje
UKSM (ostatnia wersja z upstream jest dla 3.18) - nie buduje
BFQ (ostatnia wersja z upstream dla 3.19) - buduje (i działa, wykorzystywany m.in. w kernelu Manjaro)
patch Graysky'ego na GCC - buduje

sir_lucjan:
Skontaktowałem się z Oleksandrem Natalenką - prawdopodobnie posiada działający patch UKSM dla 4.0 i może zechce się podzielić.

sir_lucjan:
Twórca patcha UKSM poinformował mnie, że pod koniec przyszłego tygodnia powinien wydać patch.

sir_lucjan:
Ukazało się BFQ w wersji dla kernela 4.0. Dostosowałem już PKGBUILD linux-bfs - teraz wykonuję próbną kompilację.  Niebawem zaktualizuję źródła w AUR - nie umiem jednak podać dokładnej godziny, kiedy to nastąpi.

Do końca tygodnia powinien ukazać się patch UKSM przeznaczony dla kernela 4.0 - jak tylko ujrzy światło dzienne, zaktualizę PKGBUILD-y linux-bridge-pl oraz linux-uksm-ck

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej