Na luzie > Rozmowy w toku

Niekonsekwencja w Manjaro

<< < (2/2)

pavbaranov:
No cóż, z tego co wiem, to nie ma w Polsce nikogo, kto jest w zespole Manjaro, zatem albo jednak angielski, albo... pozostają domysły.
Inna sprawa, że maruda jesteś :) 0.8.x to ta właśnie a nie inna "linia", wydawana w ramach stabilnych wydań. I będzie wydawana aż do czasu, gdy zastąpi ją 0.9. Dzisiaj nie ma jeszcze żadnego wydania 0.9. To co jest, to są dopiero przymiarki przyszłego wydania stabilnego. Zabrali się do 0.9 bo... taki mieli plan. Zrobić następne wydanie. Nie ma żadnego "klona ze wstecznym numerem". Nie ma po prostu wersji 0.9, przy czym się upierasz. To tak jakby zarzucać np. twórcom dystrybucji wydawniczych, że dają poprawki do poprzednich wydań, chociaż zajęli się już projektowaniem następnego wydania.
Szczerze, to nie rozumiem kompletnie w czym masz problem. Jak już powiedziałem: użytkownika końcowego interesować winna wyłącznie wersja 0.8. Wersja 0.9 jest wyłącznie dla testerów, udostępniona m.in. po to, by podzielić się spostrzeżeniami z twórcami Manjaro (stąd też otwarte na forum "Feedback" dla każdej wersji). Jeśli - z różnych względów - nie chcesz bądź nie możesz się w to testowanie włączyć, to po prostu dla Ciebie 0.9 nie ma.
Czego Ty zresztą od tej 0.9 chcesz? Masz zainstalowane Manjaro? Masz. To je aktualizuj, albowiem tylko to Ciebie winno interesować. Nic więcej. Jak nadejdzie 0.9, to - za wyjątkiem instalatora, który i tak Cię nie powinien interesować, być może jakichś tapetek i innych elementów wystroju, oraz "zrzutu" do tego "wydania" aktualnego stanu repozytorium, niczego tu więcej nie znajdziesz. To jest dystrybucja ciągła, dla której co jakiś czas ogłaszane są nowe "wydania", co powoduje, że osoby przyzwyczajone do dystrybucji wydawniczych myślą, że nagle otrzymają coś innego, że coś tam będzie przełomem itp. itd. Nic bardziej mylnego. To chwyt marketingowy mający spowodować, że "świat" będzie mówił o "nowym wydaniu" Manjaro. Zwróć bowiem uwagę, że nowe "wydania" Archa (2015.4 itp. itd.) nikogo nie interesują i nikogo nie bawią, a "świat" IT w ogóle ich nie dostrzega. Niestety wprowadzenie tego chwytu powoduje takie nieporozumienia, jakie Ty wyrażasz w tym wątku.

Żeby było jeszcze śmieszniej. Wg założeń Manjaro, gdzieś tam na samym początku określonych, to wszystkie "wydania" Manjaro rozpoczynające się od 0.x są... jedynie betą tej dystrybucji, która wyjdzie wówczas, gdy ukaże się Manjaro 1. Będzie to jednocześnie ostatnie "wydanie" Manjaro, po którym nastąpi rozwój zbliżony do przyjętego przez Archa (będą się ukazywać co jakiś czas ISO, będące odzwierciedleniem aktualnego stanu tej dystrybucji, nazywane kolejnym rokiem i miesiącem bądź wydaniem). Innymi słowy... nie ma znaczenia, czy 0.8, czy 0.9, bowiem to jeszcze i tak beta ;)

napcok:
To jest bardzo proste:
Manjaro 0.9 - instalator Calamares - nie jest jeszcze gotowy, więc ta wersja została odłożona na poźniej.
Manjaro 0.8.* - instalator Thus

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej