Poradniki > Software

Aplikacje Gtk w tacce systemowej Plasma 5

(1/1)

pavbaranov:
Jeśli żaden z dotychczasowych pomysłów (zob.: http://www.archlike.darmowefora.pl/index.php/topic,169.msg1292.html#msg1292 pkt 13) się nie powiedzie, to być może uda się zmusić aplikacje GTK do pojawiania się w zasobniku poprzez programik statusnotifier (zob.: http://jjacky.com/statusnotifier/ i http://notmart.org/blog/2014/06/systemtray-plasma-next-and-gtk/). Instalacja w Archu i Manjaro przebiega prosto:

--- Kod: ---yaourt -S statusnotifier
--- Koniec kodu ---
Nie używam, stąd nie wiem, ale prawdopodobnie trzeba to jeszcze skonfigurować w sposób opisany tu: http://jjacky.com/statusnotifier/

Inny sposób, opisany został tutaj: http://blog.martin-graesslin.com/blog/2014/06/where-are-my-systray-icons/

Generalnie zaś, wynika, że lepiej sprawdzają się wersje programów skompilowanych z uwzględnieniem appindicator z Unity.

Baron:

--- Cytat: pavbaranov w Czerwiec 03, 2015, 12:43:01 ---Generalnie zaś, wynika, że lepiej sprawdzają się wersje programów skompilowanych z uwzględnieniem appindicator z Unity.

--- Koniec cytatu ---

Lepiej, choć niewygodnie, inaczej i po prostu dziko. Jeśli chce się cokolwiek zrobić, należy wybrać listę prawym klawiszem myszy. Klikanie jak w normalnym trayu, nic nie da. Niektóre rozszerzenia traya od Mozilli działają częściowo lub się zwalają. Ale ostatnio zaczęły wogóle się kompilować i działać. I to jest plus, poza "nowoczesnym" trayem KDE. ;)

pavbaranov:
Cóż, jak robić aplikacje ze starą specyfikacją traya, tak by poprawnie były interpretowane w nowym trayu Plasmy jest od bodaj roku wiadome. Jeśli to, co jest w wiki Archa na ten temat nie działa, to możesz zgłosić błąd na bugzilli Archa. Nie wiem jak jest kompilowany FF w Archu, ale zdaje się, że bez tych patchy.
Możesz również zainstalować sobie na próbę firefox-kde z Manjaro (działa poprawnie także w Archu). Może tu będziesz miał jakąś poprawę.

EDIT:
Spróbujcie jeszcze tego rozwiązania: https://wiki.archlinux.org/index.php/Stalonetray

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej