Na luzie > Rozmowy w toku

QFaktury

(1/1)

pavbaranov:
QFaktury to prosty program do fakturowania. Prosty, co nie znaczy, że nie jest on funkcjonalny dla małych firm, szczególnie usługowych (bez tzw. magazynu). Niestety do 2009 roku ten program jest praktycznie porzucony. Nawet po zmianie stawek VAT nie wprowadzono zmian w programie, a wyłącznie na nieistniejącej już stronie domowej tego programu, pojawiła się informacja o tym, że należy stawki zmienić i w jaki sposób to zrobić.
Nieco poprawek wprowadził do programu jego opiekun w Gentoo. Te poprawki wprowadzone są również do mojego PKGBUILDu.
Niemniej jednak, czas powoli płynie i może warto byłoby ten program przejąć i dostosować do współczesności. Program jest tworzony w oparciu o Qt w wersji 4. Wstępna lista zmian do wprowadzenia, to:
- dostosowanie stawek VAT do obecnych (to prosta operacja, na dobrą sprawę wystarczyłoby chyba skorzystać z seda i zmienić jedynie pliki źródłowe nawet PKGBUILDem; inne dystrybucje niech się martwią o siebie ;) )
- większa zmiana, to dostosowanie kodu do Qt5, albowiem Qt4 jest na wymarciu i ostateczne wsparcie straci z końcem br.
Nie jestem programistą, zatem nie porwę się na to, ale pomóc zawsze mogę.
Być może, dla zautomatyzowania pracy, przydatny będzie: https://github.com/KDAB/Qt4to5.

Przy okazji - znalazłem fork na: https://github.com/rafalrusin/qfaktury, który ma zatagowaną wersję 0.6.5 (ostatnia upstreamowa to 0.6.2). Niewielkie zmiany w kodzie, ale patche http://mziab.grajpopolsku.pl/blog/2010/02/11/qfaktury-zestaw-latek/ trzeba byłoby przerobić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej