Na luzie > Rozmowy w toku

Screenshots, czyli nasze ekrany ...

<< < (6/7) > >>

pavbaranov:

--- Cytat: sir_lucjan w Marzec 20, 2015, 16:27:56 ---Mocno naciągana teoria - nie mam zamiaru bronić się nogami i rękoma przed czymś, co jest nieuniknione. Czekam na Plasma 5.3 i KDE Applications 15.04 i wtedy zamierzam migrować.

--- Koniec cytatu ---
Oj, tak, oj, tam... a co takiego wniesie Plasma 5.3 oprócz spodziewanego przywrócenia Oxygena? Plasma 5.2 jest wystarczająco stabilna (oceniam, że jeśli chodzi o stabilność, to jest ona na poziomie co najmniej KDE 4.10/12) do "normalnego" używania. KDE Applications masz w wersji Beta 3 - nic już się praktycznie nie zmieni, chyba, że wrzucimy te błędy, które znajdujemy na KDE'wą bugzillę. Im więcej nas będzie, tym lepsze będzie to środowisko i aplikacje.

Baron:
Lucjano,

pisałem to z humorem!  :)

Ja broniłem się do wczoraj przed plasmą, ale tym razem pozostawię ją na komputerze, bo zaczynam ją lubić.

Kupę ustawień musiałem robić naokoło, bo instalacja jak pisałem była uboga i w systemsettings także jest ubogo.

Tym razem nie unieruchomiłem akonadi i pozostawiłem kdepim. Żre więcej, ale tragedii takiej jak wcześniej nie ma.

pavbaranov:
KDEPim jest sensowny wyłącznie jeśli używasz... KDEPim, czyli Kontact. Z tego co pisałeś wyżej, wynika, że używasz TB, wobec powyższego możesz wyłączyć całe akonadi. Zużycie RAM (u mnie) jest na poziomie Cinnamona (przy włączonym całym pulpicie semantycznym; gdybym go wyłączył, spadłoby do poziomu LXQT/XFCE, a to już bardzo dobrze). Fakt, jest ono dynamiczne, raz większe - raz mniejsze, w zależności od tego czego używamy.
Systemsettings, jeśli zainstaluje się to, co można, jest podobne do KDE4 - w razie czego po prostu zapytaj na forum.

Baron:


Lekarstwo na niedopracowane środowiska. Arch i Openbox.

Baron:


Arch i Openbox. Nowy "applet" pogody conky.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej