Na luzie > Rozmowy w toku

Screenshots, czyli nasze ekrany ...

<< < (2/7) > >>

pavbaranov:

--- Cytat: Baron w Listopad 25, 2014, 18:07:32 ---Arch testing z kf5. Plasma ostro zamula, poczekam na poprawki. Z KDE 4 niemal wszystko zostało usunięte, pozostały tylko niektóre narzędzia i aplikacje. Jeszcze długo nie będzie nadawało się do pracy... Po długiej przerwie postanowiłem doinstalować LXQT bez openboxa. Zaznaczyłem kwin_Wayland jako menadżer okien i po wylogowaniu wstępne ustawienia z kf5 zniknęły, Wayland w ustawieniach LXQT jakby także, ale po tym zabiegu system jest sprawny i stabilny, dobrze się na nim pracuje:
Do dopracowania KDE5 dużo jeszcze brakuje, ale LXQT wykorzystuje sprawnie pewne jego części.

--- Koniec cytatu ---
Hmmm.... rozumiem, że miałeś tam Plasmę 5. Jeśli w istocie zamula, to przyczyna musi leżeć gdzieś po stronie implementacji Plasma 5 i Kf5 w Archu. Testówka z tym środowiskiem pochodząca z KaOSa z 11.11.2014 w żaden sposób nie zamula. Są tutaj Kf5+Plasma 5+KDE Applications 14.12 bodaj beta 2 (w każdym razie całość, jak pisałem jest aktualna na 11.11). Fakt, że jest to jedyna znana mi dystrybucja, dla której dostępne jest "KDE5" na ISO, która działa poprawnie i jest poprawnie skonfigurowana przez twórców. W Kubuntu - porażka (inna sprawa, że większość aplikacji pochodzi z KDE4, nadto domyślnie ustawiony Deadline /bo Unity źle współpracuje z CFQ/ powoduje, że Baloo /zoptymalizowane pod IO Nice/ w istocie zamula). Wersja z Manjaro niestety wysypuje się tak szybko, że sensownych testów zrobić nie można.
Inna sprawa, że w istocie środowisko oparte o Qt5 chyba zabiera nieco więcej zasobów od tego, które oparte jest o Qt4. A może to QML i wszechobecny JavaScript? :)

BTW: Ty masz Waylanda zamiast XOrgów?

Baron:
Nie mam Waylanda, zaznaczyłem go w configu LXQT, ale nie załapał. Po tym LXQT przyśpieszył na kwin. Po sprawdzeniu, że jednak korzysta z kwin_X11, zaznaczyłem ponownie kwin_Wayland, ale miałem duży kłopot, bo Wayland po prostu jeszcze nie współpracuje prawidłowo. Udało mi się po problemach wrócić na kwin_X11 i nie będę więcej kombinował...  ;)

pavbaranov:
Cóż, spróbowałem "KDE-Next" dostępne w Archu. Jest to jedna wielka porażka. Niemniej jednak doświadczenia z KaOS pozwalają na stwierdzenie, że największy problem leży w implementacji tego środowiska w Archu.

darecki:
Plasma 5

Pentium320:
Uwaga, wyłamię się :P



(Trochę się rozjeżdża, bo dwa, kompletnie różne monitory)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej