Arch-Like - nietypowy blog, nietypowe forum.

Wstęp => Ogłoszenia => Wątek zaczęty przez: pavbaranov w Styczeń 26, 2015, 23:16:42

Tytuł: Plasma 5.2 i KDE Applications 14.12.1 (i późniejsze)
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Styczeń 26, 2015, 23:16:42
W tym miesiącu, w Archu, zagościły na dobre KDE Applications 14.12.1, które są obecnie w repozytorium extra. Próba wykonania aktualizacji systemu spowoduje zainstalowanie nowych wersji aplikacji dotychczas wykorzystywanych w systemie. Aplikacje te są obecnie w stanie portowania do Qt5/KF5 i co cztery miesiące będą się pojawiać nowe. Naturalnym efektem aktualizacji będzie zamienienie dotychczasowych aplikacji z KDE4 poprzez aplikacje z Plasma5 (KDE Applications). Ze względu na porzucenie wsparcia dla aplikacji już przeportowanych do Qt5/KF5, co oznacza m.in. że nie będą tam dostarczane żadne poprawki, nie zaleca się pozostawiania ich w dotychczasowej wersji. Brak takiego wsparcia oznacza bowiem również, że dla takich aplikacji nie będą dostarczane także ewentualne poprawki bezpieczeństwa. Przez pewien czas może istnieć problem z ujednoliceniem wyglądu, czy też pewnymi funkcjami programów (jak np. brak trybu z konsolą w Dolphinie). Będziemy się starać na bieżąco, na ile to tylko jest możliwe, przedstawiać rozwiązania tych problemów.
Jednocześnie, deweloperzy Archa odpowiedzialni za KDE, namawiają by wraz z Plasmą 5.2, która winna pojawić się w repozytoriach w tym tygodniu, przenieść się na to środowisko.
Zobaczcie też tu: https://www.archlinux.org/news/transition-of-kde-software-to-the-kde-framework-and-qt-5/ (https://www.archlinux.org/news/transition-of-kde-software-to-the-kde-framework-and-qt-5/)