Arch-Like - nietypowy blog, nietypowe forum.

Na luzie => Rozmowy w toku => Wątek zaczęty przez: StarterX4 w Kwiecień 11, 2015, 13:44:11

Tytuł: [FORUM] Założenie działu dla ZBUDOWANYCH paczek z AUR
Wiadomość wysłana przez: StarterX4 w Kwiecień 11, 2015, 13:44:11
Witam, zakładam ten temat prosząc o założenie działu dla zbudowanych paczek z AUR, jako że nie ma sensu pisać w dziale POLAUR, gdyż jak sądząc po opisie działu, ma on skupiać skrypty do budowania paczek, ale jednak już nie gotowe paczki.

Przydałby się również dział dla spraw forum.

Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: [FORUM] Założenie działu dla ZBUDOWANYCH paczek z AUR
Wiadomość wysłana przez: sir_lucjan w Kwiecień 11, 2015, 14:32:19
Możesz dokładniej wyjaśnić, co masz na myśli? Chcesz działu, w którym ktoś będzie umieszczał gotowe paczki?  Jeśli tak, to podaj przykład, jakie paczki miałyby być tam umieszczane.
Tytuł: Odp: [FORUM] Założenie działu dla ZBUDOWANYCH paczek z AUR
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Kwiecień 11, 2015, 14:44:32
@StarterX4 - Nie ma potrzeby "działu dla zbudowanych paczek". Mamy repozytorium, gdzie możemy takie paczki umieszczać, a odpowiedni dział forum, informujący o tym, to "Ogłoszenia". Jeśli chcesz, to udostępnimy Ci dostęp do repozytorium (i to chyba najlepszy pomysł). Problem jedynie, że musimy się w końcu zmobilizować (i mówię to także do siebie) i napisać jak poprawnie tworzyć paczki binarne dla Archa/Manjaro, czyli opisać jak to robić na schootowanym środowisku. Inaczej w ogóle nie ma sensu umieszczać takich paczek.
Inna sprawa, że dział pt. "Sprawy forum" czy jak to tam zwać - nie jest głupim pomysłem i taki prawdopodobnie utworzymy.

BTW: Masz środowisko PekWM - napisz może howto jak to zainstalować i używać.
Tytuł: Odp: [FORUM] Założenie działu dla ZBUDOWANYCH paczek z AUR
Wiadomość wysłana przez: sir_lucjan w Kwiecień 11, 2015, 14:48:29
Dział jest już gotowy. Możemy udzielić dostępu do repo, nie ma problemu, tylko tak jak Paweł zauważył, musimy się do tego zmobilizować.
Tytuł: Odp: [FORUM] Założenie działu dla ZBUDOWANYCH paczek z AUR
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Kwiecień 12, 2015, 09:04:52
Przede wszystkim musimy wprowadzić i zapewnić sposób kompilacji paczek, który musi być zgodny z "typowym" komputerem 32 lub 64 bitowym, czyli bezwzględnie trzymać się i wymagać by paczki były tworzone w chroocie (zob.: https://wiki.archlinux.org/index.php/DeveloperWiki:Building_in_a_Clean_Chroot (https://wiki.archlinux.org/index.php/DeveloperWiki:Building_in_a_Clean_Chroot) i tego musimy się bezwzględnie trzymać, chcąc udostępniać paczki binarne; w wolnej chwili postaram się - może z pomocą Lucka - napisać wiki na ten temat).
Nadto - musimy w jakiś sposób zapewnić feedback. W przypadku, gdy coś z paczką nie działa, to ktoś (jej opiekun) musi być odpowiedzialny za nią. My, jako administratorzy repozytorium, musimy mieć z taką osobą prosty i szybki kontakt itp.
Ważne jest też, by było wiadomo, czy paczka jest robiona na zasadzie "z AUR", czy też jest własnym projektem jej opiekuna. Itd. itp. Do zrobienia i do ogarnięcia.
Wątek jest (ba nawet kilka) temu poświęconych. Ponownie zapraszam do dyskusji.