Arch-Like - nietypowy blog, nietypowe forum.

Wstęp => Ogłoszenia => Wątek zaczęty przez: pavbaranov w Styczeń 07, 2015, 21:03:18

Tytuł: POLAUR - repozytorium
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Styczeń 07, 2015, 21:03:18
Jak pewnie zauważyliście, od jakiegoś czasu - głównie z Luckiem - przedstawiamy w dziale POLAUR skrypty umożliwiające budowanie paczek niedostępnych gdzie indziej. Być może zastanawiacie się dlaczego nie lądują one w AUR. Na razie nie, choć nie mówimy, że tak się nie stanie. Chodzi nam jednak po głowie inny pomysł, a mianowicie stworzenie własnego repozytorium, w którym znajdowałyby się właśnie te aplikacje. Mamy do Was jednakże dwa pytania:
- czy w ogóle warto - jesteście tym zainteresowani?
- czy umieszczać tam binarki (łatwiej, ale mniej i wówczas będą wyłącznie 64 bitowe), czy też tarballe zawierające skrypty umożliwiające budowę paczek we własnym zakresie (wówczas bez ograniczeń co do architektury i być może więcej - wszak to pliki tekstowe).
Tytuł: Odp: POLAUR - repozytorium
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Styczeń 08, 2015, 20:23:00
Repozytorium i tak powstało. Koniec głosowania :) Nie marudzić, że są tylko paczki 64 bit. Wszelkie skrypty, służące do ich zbudowania są w POLAUR. Jeśli coś jest nie tak, prosimy o zgłaszanie błędów. My się dopiero tego uczymy, zatem wybaczcie niedoróbki.
Tytuł: Odp: POLAUR - repozytorium
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Czerwiec 24, 2015, 09:35:17
Niestety repozytorium powstało i umarło z różnych przyczyn, co nie znaczy, że nie powstanie. Prosiłbym o przeglądnięcie POLAUR, bądź AUR/AUR4 i sporządzanie listy paczek, które tam chcielibyście widzieć. Od razu mówię: nie chce mi się robić paczek 32bitowych, zatem jeśli nikt inny się tym nie zajmie, to będzie to wyłącznie repozytorium 64bitowe (oraz dla paczek niezależnych od architektury).
Ze względu na to, że mam system zorientowany raczej na Qt i to w dodatku 5 wersji, poszukiwałbym również osób, które używają innych frameworków, którzy tworzyliby paczki gtk. Niewielki sens natomiast widzę w utrzymywaniu w repo paczek budowanych na Qt4 (chyba, że ktoś się chętny znajdzie), albowiem ten framework (jeśli go ktoś nie przejmie) przejdzie do historii z końcem br.