Arch-Like - nietypowy blog, nietypowe forum.

Wstęp => Ogłoszenia => Wątek zaczęty przez: pavbaranov w Styczeń 05, 2015, 18:04:26

Tytuł: POLAUR
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Styczeń 05, 2015, 18:04:26
Jak być może zauważyliście, od jakiegoś czasu na forum dostępny jest dział POLAUR, gdzie umieszczane są treści skryptów, które pozwalają na budowę różnych paczek, które nie są dostępne gdzie indziej. Większość tematów została zamknięta (i zamykane będą kolejne). W przypadku dostrzeżenia jakichś błędów prosilibyśmy o kontakt na PW bądź założenie nowego wątku w dziale Pytania.
Tytuł: Odp: POLAUR
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Styczeń 06, 2015, 13:14:58
W POLAUR oraz w tu: http://www.archlike.darmowefora.pl/index.php/topic,169.msg597.html#msg597 (http://www.archlike.darmowefora.pl/index.php/topic,169.msg597.html#msg597) prezentowane są pewne rozwiązania dla Plasma 5, które są oparte o paczki budowane z git, jednakże - w odróżnieniu do paczek z AUR - na stabilnej wersji KF5. Proszę pamiętać o tym, że paczki w git ulegają bieżącym zmianom i to zarówno paczki aplikacji, jak i Szkieletów (KF5). Może się zatem zdarzyć tak, że niektóre spośród aplikacji nie będą się już budować na KF5, które dostępne jest w repozytoriach (bowiem jest zbyt stare dla "nowych" aplikacji, budowanych w oparciu o KF5 również z git). W takiej sytuacji należy poczekać do najbliższej aktualizacji KF5.
Tytuł: Odp: POLAUR
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Lipiec 21, 2015, 14:36:37
Ze względu na to, że mam poważne wątpliwości co do sensu kontynuowania działu POLAUR (pojawiają się tam niemal wyłącznie moje PKGBUILDy), jak i sposobu wykorzystywania podawanych tam rozwiązań przez Was, postanowiłem zrobić ankietę. Możliwości jest kilka:
- pozostawiamy dział, bo korzystacie, co będzie skutkowało tym, że skrypty będą zarówno aktualizowane, jak i pojawiać się będą nowe,
- pozostawiamy dział jako martwy, poglądowy; nie korzystacie, nie ma sensu tego kontynuować; skrypty nie będą aktualizowane i nie będą się pojawiać nowe (piszę wyłącznie za siebie),
- przenosimy sprawę na AUR (ewentualnie, ale to w odległej przyszłości - być może pojawią się one jako binarki w repozytorium); niestety - znów za siebie - nie gwarantuję, że przeniesienie skryptów na AUR spowoduje, że będą one aktualizowane, zatem istnieje prawdopodobieństwo, że w tej sytuacji pojawi się w AUR tylko i wyłącznie część skryptów, z których duża część może zostać od razu porzucona (przynajmniej przeze mnie); nie gwarantuję również w ogóle przeniesienia ich (moich) na AUR, bowiem może to wymagać znacznie większej pracy niż mi się wydaje, w celu "perfekcyjnego" :) dostosowania PKGBUILDów do Archa (jak na razie gwarantuję, że działają, ale nie gwarantuję, że wszystkie mają np. właściwe nazwy, czy numery wersji zgodne z tym, czego deweloperzy Archa sobie życzą; musiałbym to wszystko dostosować, a nie wiem, czy mi się po prostu chce).
- inne rozwiązania - skoro "inne" to nie mam pomysłu jakie; jeśli ktoś to zaznaczy, to proszę w niniejszym wątku napisać jak owe "inne" rozumie.
Ankietę uruchamiam na 30 dni, potem wraz z Marcinem i Luckiem, w oparciu o Wasze głosy zadecydujemy.
Tytuł: Odp: POLAUR
Wiadomość wysłana przez: sir_lucjan w Lipiec 21, 2015, 17:45:49
Dałem głos na "Inne" - bo można umieścić je na Githubie. Wtedy nie będzie problemu z dostosowaniem do standardów Arch Linux.
Tytuł: Odp: POLAUR
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Lipiec 21, 2015, 18:15:01
I tu pytanie: co łatwiejsze github, czy POLAUR. Github na pewno mógłby być bardziej popularny.
Przejmujemy archlinux.pl i będzie ok :)
Tytuł: Odp: POLAUR
Wiadomość wysłana przez: sir_lucjan w Lipiec 21, 2015, 18:26:19
Domena archlinux.pl jest zajęta :( A łatwiejszy jest github.