Arch-Like - nietypowy blog, nietypowe forum.

Poradniki => Tips & Tricks => Wątek zaczęty przez: pavbaranov w Marzec 09, 2015, 14:05:32

Tytuł: Dostosowanie PKGBUILDów kerneli z AUR do KaOS/Chakra
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Marzec 09, 2015, 14:05:32
Większość kerneli proponowanych w AUR została dostosowana do możliwości nowego pacman 4.2 co spowodowało, że dotychczas budujące się w dystrybucjach takich jak KaOS czy Chakra, które wykorzystują starszą wersję pacmana 4.1 nie jest już dalej możliwe. Dodajmy - nie jest możliwe w sposób automatyczny. Pomijam to, że AUR to nie jest "zabawka" dla Chakry, czy KaOSa, wszak mają one swoje CCR i KCP, niemniej jednak, co najmniej część spośród osób korzystających z tych systemów, próbowała dotychczas budować kernele udostępniane w AUR. I to z sukcesem. Teraz kernel nie zbuduje się.
Odpowiada za to nowa funkcja pacmana, która w PKGBUILDzie widoczna jest w sekcji:
validpgpkeys=(
              )
(oczywiście między nawiasami występują pewne ciągi cyfr i liter; nie ma teraz znaczenia co oznaczają).
Jest wielce prawdopodobne (bo nie testowałem tego rozwiązania jeszcze), że wystarczającym zabiegiem umożliwiającym budowę kernela z AUR z użyciem pacmana w wersji 4.1 jest ściągnięcie na dysk tarballa z AUR, a następnie edycja pliku PKGBUILD i usunięcie z niego zapisu rozpoczynającego się od "validpkgkeys" aż do nawiasu zamkniętego, włącznie. Od teraz powinno się udać zbudować kernel.

Prawdopodobnie, może się okazać również konieczne (bądź przynajmniej przydatne), usunięcie z sekcji "source" adresów plików kończących się na sign.