Arch-Like - nietypowy blog, nietypowe forum.

Wstęp => Ogłoszenia => Wątek zaczęty przez: pavbaranov w Lipiec 28, 2015, 18:46:50

Tytuł: KDE Applications 15.08
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Lipiec 28, 2015, 18:46:50
Pojawiły się bodaj wczoraj. Niestety część aplikacji w dalszym ciągu jest nieprzeportowana do KF5. Spośród tych najważniejszych, najbardziej oczekiwanych, to tzw. kdebaseapps, które w dalszym ciągu będą oparte o biblioteki KDE4. Wbrew oczekiwaniom, poczekamy zatem na nie do wydania 15.12.
Spośród tych rzeczy, o których warto wiedzieć jest na pewno jedna. Dolphin ulegnie prawdopodobnie podziałowi. W wersji 15.07.80 (czyli dla przypomnienia jest to 15.08 beta), jest to już aplikacja w zasadzie natywna dla KF5. Pozostanie jednak dostępna wersja Dolphin oparta o biblioteki KDE4 - będzie się ona nazywać dolphinpart4.
Jak się wydaje, podobna sytuacja będzie z KDEPim i Akonadi, które zostały przeportowane do KF5, jednakże w dalszym ciągu pozostaną dostępne wersje dla KDE4. Poznacie je, albowiem w nazwie mają liczbę 4 na końcu.
To jedyne wybory, jakie musicie dokonać. Reszta stanie się automatycznie.
Wydaje się zatem, że w Archu przez co najmniej jeszcze jakiś czas utrzymywane będą wersje KDE4 i samo KDE4. Tak czy inaczej - część aplikacji na pewno będzie dostępnych już wyłącznie w wersji opartej na KF5.

Migracja do nowego KDEPIM jest bezpieczna. Jeśli napotkacie problemy, to przeczytajcie: http://www.archlike.darmowefora.pl/index.php/topic,407.0.html (http://www.archlike.darmowefora.pl/index.php/topic,407.0.html)