Na luzie > Rozmowy w toku

Jesli nie arch lub manjaro ,to co ?

<< < (2/5) > >>

darecki:
e tam Lucek , wcale sie nie rozpisales , jak ktos pisze na temat i madrze , to az milo sie czyta .
A jak moglbym, korzystajac z okazji zapytac , Opensuse to naprawde tak wygodny i prosty system?

sir_lucjan:
openSUSE jest bardzo stabilny i przyjazny, na wygodne centrum obsługi i jak dodasz odpowiednie repo, jest w miarę aktualny. openSUSE Factory stał się bodaj rolling release więc dla początkującego byłby godny uwagi. Niestety, jest nieco ociężały w porównaniu do Arch Linux.

pavbaranov:
Wygodny, prosty i ociężały :) Szczególnie jego ISO. Jeśli chodzi o wygodę i prostotę użytkowania, to na równi stawiałbym Zuśkę i Mandarynkę (raczej nawet nie Mageię). Tak na prawdę, to oba te systemy od innych linuksowych różnią, graficzne narzędzia konfiguracyjne (w zasadzie to chodzą one również w konsoli). Mandrivę różni też to, że nie korzysta (przynajmniej, gdy ja się nią bawiłem) networkmanagera. W obu, dzięki temu jesteś w stanie skonfigurować dużą ilość (nie wszystko jednak) potrzebnych w systemie usług nie przejmując się babraniem w konsoli. Zdarza się również, że w tych systemach coś działa OTB mimo, że gdzie indziej trzeba się nieźle nagimnastykować. Oba też, choć oferują inne środowiska graficzne, są raczej KDE-centryczne. OpenMandriva jest dystrybucją rr z założenia. Zuśkę, można tak skonfigurować.
Jak przychodzi jednak do problemów, to i tak - w obu - trzeba się liczyć z tym, że żadne GUI nie pomoże.

darecki:
@marcin82
nie wiem dlaczego , ale nie trawie tej dystrybucji, podobnie jak ludzi na jej forach , ktorzy zamiast starac sie pomoc , udawadniaja , jacy sa "madrzy".
Chcialem polecic cos koledze , w miare duzo dobrego czyta sie o opensuse , dlatego staram sie czegos wiecej na jej temat dowiedziec .
Rownoczesnie nie chce zakladac watku na jej forum , bo z gory wiadomo , ze bedzie opisywana w samych superlatywach.
A wracajac do tematu , wydaje mi sie , ze chociaz w Twoim przypadku , moj "strzal" o druga dystrybucje bylby trafny -Debian
@sir_lucjan
dzieki wielkie ,
@pavbaranov
Pawle , ale open mandriva , chyba nie jest rolling release , rosa owszem , a moze po prostu nie doczytałem tego
oczywiscie rowniez wielkie dzieki

pavbaranov:
Kto wie, czy na początek dla kogoś nie jest lepsza dystrybucja "wydawnicza" z możliwością ewentualnie łagodnego przejścia na rolling release. Dlatego sensowny wydaje się być OpenSUSE. Ma również jedną zaletę - polskie wiki
OpenMandriva jest - a w zasadzie może być - rolling release (dzieli też paczki z ROSA).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej