Na luzie > Rozmowy w toku

Przejście z KDE na plasmę w Manjaro

(1/2) > >>

Arristo:
Ciekawi mnie jak będzie przebiegała aktualizacja Manjaro z wesji 8.12 do 0.9, która ma się podobno pojawić w wersji stabilnej pod koniec lutego.
Przecież plasma jest z zupełnie innej bajeczki niż KDE. Może przyślą jakiś instalator, który usunie KDE z systemu?

pavbaranov:
Nic nie "przyślą" :) Plasma 5 będzie się instalować dokładnie tak samo, jak w każdym innym systemie. Być może jedynie wykorzystają upstreamowy kconf-update. Musieliby jednak się tym sami zająć albo ściągnąć z KaOSa, o ile oni to będą wykorzystywać. W Archu nie ma.
Co najmniej do października br. i tak w systemie będą jeszcze konieczne pewne elementy KDE4, a całość aplikacji nie będzie jeszcze przeportowana do Qt5/KF5 raczej na pewno.

Arristo:
A tutaj https://forum.manjaro.org/index.php?topic=18225.0 znalazłem pewien sposób, ale nie bardzo chce mi się eksperymentować.

darecki:
@Arristo
Ten sposob , ktory znalazles , raczej (tak na 95%) jest juz nie aktualny , tak ze chyba nie warto "eksperymentować"
Chyba lepiej sciagnac gotowy obraz Manjaro z plasma
http://sourceforge.net/projects/manjarotest/files/0.9.0/kf5-plasma-dev/
pozdrawiam , milego dzionka wszystkim

pavbaranov:
@darecki - Sposób z forum Manjaro jest jak najbardziej aktualny. Instalacja z obrazu ISO nowej "wersji" systemu, w przypadku dystrybucji rolling release nie ma sensu (zresztą niewielki też ma w przypadku dystrybucji wydawniczych). Jak wersja 0.9 zostanie opublikowana pewnie będzie w niej jakaś meta paczka, która zainstaluje co potrzeba, ale to na razie zgadywanka.

@Arristo - Biorąc pod uwagę Twoją znajomość angielskiego, lepiej chyba szukać bliżej :) Tutaj: http://www.archlike.darmowefora.pl/index.php/topic,221.0.html masz opis w jaki sposób instalować Plasma 5 w systemach z KDE4 oraz z innymi środowiskami. Zarówno sposób opisany u nas, jak i na forum Manjaro dają "samo środowisko", bez aplikacji, które trzeba doinstalować sobie we własnym zakresie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej