Autor Wątek: Screenshots, czyli nasze ekrany ...  (Przeczytany 13256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Baron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja +1/-0
  • Baron
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: LXQT; Openbox; Plasma5 - testowo - jako ciekawostka.
  • Distro: Arch Linux, Manjaro
  • GPU: Nvidia free
  • Kernel: 4.1.*-ck
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 13, 2015, 17:57:11 »


XFCE - moja nowa alternatywa dla plasmy, mam nadzieję, że tylko tymczasowa. Mam jeszcze poza tym na tym komputerze zacne KDE4.
Arch-anioł | Linux Register User: #488090

pavbaranov

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja +25/-0
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: KF5.16+Plasma5.4.95+KDEApps 15.11.80+git na KF5
  • Distro: Arch Linux
  • GPU: Radeon free
  • Kernel: 4.3 (BFQ/CK/BLD/UKSM/+optymalizacje)
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 14, 2015, 11:13:43 »




Plasma5.2:
Styl interfejsu: Bryza
Wystrój okien: Bryza
Wystrój pulpitu: Bare Naked
Styl aplikacji GNOME (GTK2 i GTK3): Orion
Ikony (także dla GNOME): FaenzaFlattr2
Czcionka: Oxygen-Sans (+Mono tam gdzie potrzena)
Kolor: Caledonia ze zmienionym kolorem tła dla paska tytułu (normalnie jest on czarny)

Na drugim zrzucie macie dolphin-git (na KF5) oraz Chromium (by zobaczyć jak wygląda aplikacja GTK). Na trzecim natomiast, resztki aplikacji KDE4/Qt4 w moim systemie: po lewej Calligra (oparta o biblioteki KDE4), po prawej Converseen (zbudowany na Qt4 bez zależności od bibliotek KDE4).
Oczywiście, to środowisko Qt5, a zatem żaden program oparty o Qt3 tu się już nie uruchomi (i nie mam takiego).
Pozostaje jeszcze dopracowanie ikon w Qt4, ale... nie wiem, czy mi się chce nad tym pracować, albowiem i tak niebawem aplikacje te przejdą do historii.


Baron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja +1/-0
  • Baron
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: LXQT; Openbox; Plasma5 - testowo - jako ciekawostka.
  • Distro: Arch Linux, Manjaro
  • GPU: Nvidia free
  • Kernel: 4.1.*-ck
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2015, 12:38:33 »
No i tapeta niczego sobie...  :D
Arch-anioł | Linux Register User: #488090

pavbaranov

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja +25/-0
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: KF5.16+Plasma5.4.95+KDEApps 15.11.80+git na KF5
  • Distro: Arch Linux
  • GPU: Radeon free
  • Kernel: 4.3 (BFQ/CK/BLD/UKSM/+optymalizacje)
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2015, 13:16:52 »
 ;D

StarterX4

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja +2/-0
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)-- ︻デ═一 »( ͠° ͟ʖ ͡°)
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: MATE
  • Distro: Manjaro
  • GPU: Nvidia free
  • Kernel: 4.1.*-MANJARO x86_64
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2015, 11:28:20 »


Środowisko: PekWM + tint2 + lxde-panel + conky
Motywy GTK2/GTK3: MintX-Teal
Motyw PekWM: Squared Teal
Ikony: Faenza-Green
Tapeta: |-LINK-|

Baron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja +1/-0
  • Baron
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: LXQT; Openbox; Plasma5 - testowo - jako ciekawostka.
  • Distro: Arch Linux, Manjaro
  • GPU: Nvidia free
  • Kernel: 4.1.*-ck
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2015, 00:53:17 »


Nie wytrzymałem i postanowiłem jakoś okiełznać i prawidłowo zainstalować plasmę.

Użyłem Evo/Lution w wersji AIS, która jeszcze nie posiada możliwości zainstalowania plasma. Zainstalowałem kde-minimal + networkmanager. Po instalacji w TTY zainstalowałem konsole, bo nie instalowałem pakietów, które zaśmiecałyby KDE. W instalatorze jest mozliwość instalacji pakietu narzedzi z xterm, ale postanowiłem oprzeć się w miarę możliwości na qt5.

Mając konsole, odinstalowałem wszystko co trzeba (czytaj wątek instalacji napisany przez "pavbarandov") i zainstalowałem wszystko to, co uznałem za potrzebne. Wykorzystałem repo ajorasa i archa testing, aby mieć najświeższe pakiety.

W końcu jestem zadowolony ze stabilnej i doskonale wygladającej plasmy, dotąd jedynie wersja Manjaro KDE pre3 działała w miarę stabilnie, ale gorzej niż MÓJ obecny system, który już mocno polubiłem. Jedyny drobny problem mam z plasmashell, conky czasami na chwilę znika i pojawia się po kliknieciu w pulpit. Wszysko pozostałe jest bardzo w porządku.  :D
Arch-anioł | Linux Register User: #488090

pavbaranov

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja +25/-0
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: KF5.16+Plasma5.4.95+KDEApps 15.11.80+git na KF5
  • Distro: Arch Linux
  • GPU: Radeon free
  • Kernel: 4.3 (BFQ/CK/BLD/UKSM/+optymalizacje)
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 20, 2015, 07:32:20 »
@baron - To poleciłbym również pozbycie się niektórych aplikacji opartych jeszcze o Qt4 i ich instalację w wersjach git, ale zmienionych przeze mnie tak, by były oparte o stabilne KF5, a nie wersje GIT. W ten sposób (do dzisiaj) na pewno tworzą się: dolphin, wszystkie aplikacje obecnie składające się na kde-baseapps, ark, baloo-widgets (dostępna wersja -git jest zależnością dla dolphin-git i powoduje, że próbuje ona zmienić KF5 w KF5-git; można to łatwo zmienić), ark, kwalletmanager i kilka innych jeszcze. Jeśli używasz 15.03.x, to także spolszczenie, które zaprezentowałem w większym stopniu spolszczy programy z repozytorium kde-unstable (to repozytorium powinniśmy obecnie stosować, a nie kde-beta Arojasa; nawiasem mówiąc, wersja spolszczenia dostępna od dzisiaj jest już dostosowana do 15.03.95 podczas gdy w repozytorium kde-unstable jest jeszcze 15.03.90, pewnie niebawem się to zmieni).
Dlaczego warto się pokusić o budowę tych paczek? M.in. z uwagi na mniejsze zżeranie RAMu i CPU przez środowisko, które nie potrzebuje używać w takim przypadku dodatkowo bibliotek KDE4 (no nie do końca, te aplikacje, które są oparte o kdelibs4support w dalszym ciągu jeszcze ich część wykorzystują, niemniej jednak jakiś postęp jest).
PS: Skoro masz testing, to sprawdź sobie, czy systemd działa prawidłowo. U mnie sypał co chwilę jakimiś błędami, nie potrafił czegoś podnieść itp. Wróciłem do 218.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2015, 09:20:12 wysłana przez pavbaranov »

Baron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja +1/-0
  • Baron
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: LXQT; Openbox; Plasma5 - testowo - jako ciekawostka.
  • Distro: Arch Linux, Manjaro
  • GPU: Nvidia free
  • Kernel: 4.1.*-ck
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 20, 2015, 15:14:48 »
Pawle, wszystko działa prawidłowo. Zauważyłem tylko dwie rzeczy - tę ze znikającym na chwilę conky - i problemem tacki systemowej z obsługą rozszerzenia Firefox tray, a właściwie Thunderbird tray, który to po schowaniu się w trayu jest niewidoczny i przeba się przelogować, aby włączyć Thunderbirda. Rozszerzenie musiałem niestety wyłączyć.

Pomyśl o osobnym dziale Plasma, wątki które zamieszczasz, giną wśród pozostałych.  Myślę, że zainteresowanych będzie sporo, w tym roku pewnie wszyscy miłośnicy KDE będą zmuszeni przejść na Plasmę, czy tego chcą, czy też nie. Nawet Lucka to pewnie czeka  ;), choć bronić się będzie nogami i rękoma zapewne.

Pozdrawiam wszystkich!

Arch-anioł | Linux Register User: #488090

pavbaranov

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja +25/-0
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: KF5.16+Plasma5.4.95+KDEApps 15.11.80+git na KF5
  • Distro: Arch Linux
  • GPU: Radeon free
  • Kernel: 4.3 (BFQ/CK/BLD/UKSM/+optymalizacje)
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 20, 2015, 15:54:24 »
Zauważyłem tylko dwie rzeczy - tę ze znikającym na chwilę conky - i problemem tacki systemowej z obsługą rozszerzenia Firefox tray, a właściwie Thunderbird tray, który to po schowaniu się w trayu jest niewidoczny i przeba się przelogować, aby włączyć Thunderbirda. Rozszerzenie musiałem niestety wyłączyć.
Na Conky nie mam sposobu (nie używam). Mogę jedynie doradzić zmianę ustawień w Kompozytor.
Na obecność ikonek niektórych aplikacji w tray - mam. Zobacz pkt 13 w poście: http://www.archlike.darmowefora.pl/index.php/topic,169.msg1292.html#msg1292

Pomyśl o osobnym dziale Plasma, wątki które zamieszczasz, giną wśród pozostałych.  Myślę, że zainteresowanych będzie sporo, w tym roku pewnie wszyscy miłośnicy KDE będą zmuszeni przejść na Plasmę, czy tego chcą, czy też nie. Nawet Lucka to pewnie czeka  ;), choć bronić się będzie nogami i rękoma zapewne.
Pozostawienie Qt4 jest kwestią czasu, z uwagi na kończące się wsparcie dla tego frameworku. Jeśli chodzi o dział "Plasma" (jak być może i w ogóle rozdział na poszczególne - jeśli nie środowiska - to frameworki, albowiem wiele rzeczy jest wspólnych dla określonego frameworka, a nie dla środowiska - można pomyśleć. Macie miejsce na zgłaszanie takich pomysłów. Możesz nawet zrobić ankietę.
Inna sprawa, że najprościej byłoby te posty jakoś otagować i byłoby po kłopocie, ale nie wiem jak (ja nie jestem administratorem i nie wiem jakie są możliwości tego silnika).

Pozdrawiam wszystkich!
[/quote]
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2015, 16:16:52 wysłana przez pavbaranov »

sir_lucjan

  • AUR-OR
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1327
  • Reputacja +11/-0
  • Nic nie działa, jak Polska cała!
    • Mój profil w AUR
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: Plasma 5
  • Distro: Arch Linux
  • GPU: Intel
  • Kernel: linux-bfq-haswell
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 20, 2015, 16:27:56 »
(...)  Myślę, że zainteresowanych będzie sporo, w tym roku pewnie wszyscy miłośnicy KDE będą zmuszeni przejść na Plasmę, czy tego chcą, czy też nie. Nawet Lucka to pewnie czeka  ;), choć bronić się będzie nogami i rękoma zapewne.

Pozdrawiam wszystkich!



Mocno naciągana teoria - nie mam zamiaru bronić się nogami i rękoma przed czymś, co jest nieuniknione. Czekam na Plasma 5.3 i KDE Applications 15.04 i wtedy zamierzam migrować.
Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
[AUR]  [GitHub]

pavbaranov

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja +25/-0
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: KF5.16+Plasma5.4.95+KDEApps 15.11.80+git na KF5
  • Distro: Arch Linux
  • GPU: Radeon free
  • Kernel: 4.3 (BFQ/CK/BLD/UKSM/+optymalizacje)
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 20, 2015, 18:04:01 »
Mocno naciągana teoria - nie mam zamiaru bronić się nogami i rękoma przed czymś, co jest nieuniknione. Czekam na Plasma 5.3 i KDE Applications 15.04 i wtedy zamierzam migrować.
Oj, tak, oj, tam... a co takiego wniesie Plasma 5.3 oprócz spodziewanego przywrócenia Oxygena? Plasma 5.2 jest wystarczająco stabilna (oceniam, że jeśli chodzi o stabilność, to jest ona na poziomie co najmniej KDE 4.10/12) do "normalnego" używania. KDE Applications masz w wersji Beta 3 - nic już się praktycznie nie zmieni, chyba, że wrzucimy te błędy, które znajdujemy na KDE'wą bugzillę. Im więcej nas będzie, tym lepsze będzie to środowisko i aplikacje.

Baron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja +1/-0
  • Baron
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: LXQT; Openbox; Plasma5 - testowo - jako ciekawostka.
  • Distro: Arch Linux, Manjaro
  • GPU: Nvidia free
  • Kernel: 4.1.*-ck
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 20, 2015, 18:45:49 »
Lucjano,

pisałem to z humorem!  :)

Ja broniłem się do wczoraj przed plasmą, ale tym razem pozostawię ją na komputerze, bo zaczynam ją lubić.

Kupę ustawień musiałem robić naokoło, bo instalacja jak pisałem była uboga i w systemsettings także jest ubogo.

Tym razem nie unieruchomiłem akonadi i pozostawiłem kdepim. Żre więcej, ale tragedii takiej jak wcześniej nie ma.
Arch-anioł | Linux Register User: #488090

pavbaranov

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja +25/-0
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: KF5.16+Plasma5.4.95+KDEApps 15.11.80+git na KF5
  • Distro: Arch Linux
  • GPU: Radeon free
  • Kernel: 4.3 (BFQ/CK/BLD/UKSM/+optymalizacje)
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 20, 2015, 20:47:37 »
KDEPim jest sensowny wyłącznie jeśli używasz... KDEPim, czyli Kontact. Z tego co pisałeś wyżej, wynika, że używasz TB, wobec powyższego możesz wyłączyć całe akonadi. Zużycie RAM (u mnie) jest na poziomie Cinnamona (przy włączonym całym pulpicie semantycznym; gdybym go wyłączył, spadłoby do poziomu LXQT/XFCE, a to już bardzo dobrze). Fakt, jest ono dynamiczne, raz większe - raz mniejsze, w zależności od tego czego używamy.
Systemsettings, jeśli zainstaluje się to, co można, jest podobne do KDE4 - w razie czego po prostu zapytaj na forum.

Baron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja +1/-0
  • Baron
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: LXQT; Openbox; Plasma5 - testowo - jako ciekawostka.
  • Distro: Arch Linux, Manjaro
  • GPU: Nvidia free
  • Kernel: 4.1.*-ck
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2015, 22:26:41 »


Lekarstwo na niedopracowane środowiska. Arch i Openbox.
Arch-anioł | Linux Register User: #488090

Baron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja +1/-0
  • Baron
  • Architektura: x86_64
  • DE/WM: LXQT; Openbox; Plasma5 - testowo - jako ciekawostka.
  • Distro: Arch Linux, Manjaro
  • GPU: Nvidia free
  • Kernel: 4.1.*-ck
Odp: Screenshots, czyli nasze ekrany ...
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 01, 2015, 15:12:42 »


Arch i Openbox. Nowy "applet" pogody conky.
Arch-anioł | Linux Register User: #488090

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
sdzpolskirpg quiero gangddp redmount cloudwind