Na luzie > Rozmowy w toku

Screenshots, czyli nasze ekrany ...

<< < (5/7) > >>

Baron:


Nie wytrzymałem i postanowiłem jakoś okiełznać i prawidłowo zainstalować plasmę.

Użyłem Evo/Lution w wersji AIS, która jeszcze nie posiada możliwości zainstalowania plasma. Zainstalowałem kde-minimal + networkmanager. Po instalacji w TTY zainstalowałem konsole, bo nie instalowałem pakietów, które zaśmiecałyby KDE. W instalatorze jest mozliwość instalacji pakietu narzedzi z xterm, ale postanowiłem oprzeć się w miarę możliwości na qt5.

Mając konsole, odinstalowałem wszystko co trzeba (czytaj wątek instalacji napisany przez "pavbarandov") i zainstalowałem wszystko to, co uznałem za potrzebne. Wykorzystałem repo ajorasa i archa testing, aby mieć najświeższe pakiety.

W końcu jestem zadowolony ze stabilnej i doskonale wygladającej plasmy, dotąd jedynie wersja Manjaro KDE pre3 działała w miarę stabilnie, ale gorzej niż MÓJ obecny system, który już mocno polubiłem. Jedyny drobny problem mam z plasmashell, conky czasami na chwilę znika i pojawia się po kliknieciu w pulpit. Wszysko pozostałe jest bardzo w porządku.  :D

pavbaranov:
@baron - To poleciłbym również pozbycie się niektórych aplikacji opartych jeszcze o Qt4 i ich instalację w wersjach git, ale zmienionych przeze mnie tak, by były oparte o stabilne KF5, a nie wersje GIT. W ten sposób (do dzisiaj) na pewno tworzą się: dolphin, wszystkie aplikacje obecnie składające się na kde-baseapps, ark, baloo-widgets (dostępna wersja -git jest zależnością dla dolphin-git i powoduje, że próbuje ona zmienić KF5 w KF5-git; można to łatwo zmienić), ark, kwalletmanager i kilka innych jeszcze. Jeśli używasz 15.03.x, to także spolszczenie, które zaprezentowałem w większym stopniu spolszczy programy z repozytorium kde-unstable (to repozytorium powinniśmy obecnie stosować, a nie kde-beta Arojasa; nawiasem mówiąc, wersja spolszczenia dostępna od dzisiaj jest już dostosowana do 15.03.95 podczas gdy w repozytorium kde-unstable jest jeszcze 15.03.90, pewnie niebawem się to zmieni).
Dlaczego warto się pokusić o budowę tych paczek? M.in. z uwagi na mniejsze zżeranie RAMu i CPU przez środowisko, które nie potrzebuje używać w takim przypadku dodatkowo bibliotek KDE4 (no nie do końca, te aplikacje, które są oparte o kdelibs4support w dalszym ciągu jeszcze ich część wykorzystują, niemniej jednak jakiś postęp jest).
PS: Skoro masz testing, to sprawdź sobie, czy systemd działa prawidłowo. U mnie sypał co chwilę jakimiś błędami, nie potrafił czegoś podnieść itp. Wróciłem do 218.

Baron:
Pawle, wszystko działa prawidłowo. Zauważyłem tylko dwie rzeczy - tę ze znikającym na chwilę conky - i problemem tacki systemowej z obsługą rozszerzenia Firefox tray, a właściwie Thunderbird tray, który to po schowaniu się w trayu jest niewidoczny i przeba się przelogować, aby włączyć Thunderbirda. Rozszerzenie musiałem niestety wyłączyć.

Pomyśl o osobnym dziale Plasma, wątki które zamieszczasz, giną wśród pozostałych.  Myślę, że zainteresowanych będzie sporo, w tym roku pewnie wszyscy miłośnicy KDE będą zmuszeni przejść na Plasmę, czy tego chcą, czy też nie. Nawet Lucka to pewnie czeka  ;), choć bronić się będzie nogami i rękoma zapewne.

Pozdrawiam wszystkich!

pavbaranov:

--- Cytat: Baron w Marzec 20, 2015, 15:14:48 ---Zauważyłem tylko dwie rzeczy - tę ze znikającym na chwilę conky - i problemem tacki systemowej z obsługą rozszerzenia Firefox tray, a właściwie Thunderbird tray, który to po schowaniu się w trayu jest niewidoczny i przeba się przelogować, aby włączyć Thunderbirda. Rozszerzenie musiałem niestety wyłączyć.
--- Koniec cytatu ---
Na Conky nie mam sposobu (nie używam). Mogę jedynie doradzić zmianę ustawień w Kompozytor.
Na obecność ikonek niektórych aplikacji w tray - mam. Zobacz pkt 13 w poście: http://www.archlike.darmowefora.pl/index.php/topic,169.msg1292.html#msg1292


--- Cytat: Baron w Marzec 20, 2015, 15:14:48 ---Pomyśl o osobnym dziale Plasma, wątki które zamieszczasz, giną wśród pozostałych.  Myślę, że zainteresowanych będzie sporo, w tym roku pewnie wszyscy miłośnicy KDE będą zmuszeni przejść na Plasmę, czy tego chcą, czy też nie. Nawet Lucka to pewnie czeka  ;), choć bronić się będzie nogami i rękoma zapewne.
--- Koniec cytatu ---
Pozostawienie Qt4 jest kwestią czasu, z uwagi na kończące się wsparcie dla tego frameworku. Jeśli chodzi o dział "Plasma" (jak być może i w ogóle rozdział na poszczególne - jeśli nie środowiska - to frameworki, albowiem wiele rzeczy jest wspólnych dla określonego frameworka, a nie dla środowiska - można pomyśleć. Macie miejsce na zgłaszanie takich pomysłów. Możesz nawet zrobić ankietę.
Inna sprawa, że najprościej byłoby te posty jakoś otagować i byłoby po kłopocie, ale nie wiem jak (ja nie jestem administratorem i nie wiem jakie są możliwości tego silnika).

Pozdrawiam wszystkich!
[/quote]

sir_lucjan:

--- Cytat: Baron w Marzec 20, 2015, 15:14:48 ---(...)  Myślę, że zainteresowanych będzie sporo, w tym roku pewnie wszyscy miłośnicy KDE będą zmuszeni przejść na Plasmę, czy tego chcą, czy też nie. Nawet Lucka to pewnie czeka  ;), choć bronić się będzie nogami i rękoma zapewne.

Pozdrawiam wszystkich!



--- Koniec cytatu ---

Mocno naciągana teoria - nie mam zamiaru bronić się nogami i rękoma przed czymś, co jest nieuniknione. Czekam na Plasma 5.3 i KDE Applications 15.04 i wtedy zamierzam migrować.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej